Defense tech all-time high: kettős felhasználású startupok előretörése
Defense tech all-time high: kettős felhasználású startupok előretörése Read More »
Többszörös díjnyertes innovációs és űripari szakértő, exitált startup alapító, vállalatvezető, stratégiai tanácsadó a technológia- és gazdaságfejlesztés, a digitalizáció, valamint a kockázati tőke területén. Ezen témákban hazai és nemzetközi konferenciák rendszeres előadója.
A globális jelenléttel bíró OpenExO vezető szakértőjeként és kutatójaként a felforgató innovációk, a gyorsuló technológiai fejlődés és a szervezeti és nemzetgazdasági átmenet kapcsolatát és hatásmechanizmusait vizsgálja. A svájci-indiai KickSky Spacetech Accelerator mentoraként globális űripari startupokat támogat. A minősített űripari beszállítóként jegyzett HungaroFlow Consulting innovációs igazgatójaként a digitalizációt, innovációs ökoszisztémák létrehozását, valamint az űr- és védelmi szektor fejlesztését célzó, kiemelt projekteket valósítanak meg több évtizedes, nemzetközi tapasztalattal rendelkező kollégáival. A Stradamus Zrt. tanácsadó testületi tagjaként tőkefinanszírozással, kockázati tőkealapok létrehozásával és tranzakciós tanácsadással foglalkozik, az Óbudai Egyetem rektori tanácsadójaként pedig a SpaceLab nemzetközi térnyerését segíti.
Társadalmi-szakmai szerepvállalásai keretében az innovációs kultúra hazai erősítésén dolgozik, mint a Magyar Innovációs Szövetség alelnöke és az Űr-, Védelmi- és Légiinnovációs Munkacsoport vezetője, az Informatikai Vezetők Társasága elnöke, az Infotér Egyesület tanácsadó testületének tagja, az Óbudai Egyetem, a Neumann János Egyetem, a Budapesti Corvinus Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem meghívott oktatója.
Közgazdasági és informatikai tanulmányait a Pécsi Tudományegyetemen, a Jönköping Business School-on, Hageni Egyetemen és a Gábor Dénes Egyetemen végezte, PhD fokozatát innováció menedzsmentből szerezte a Budapesti Corvinus Egyetemen. Posztgraduális képzéseit pedig a világ élvonalába tartozó Harvardon (disruptive strategy), INSEAD-on (leadership) és EPFL-en (new space economy és space mission design and operations) folytatta. Tavaly elnyerte az Európai Űrügynökség kiemelt ösztöndíját, amivel 2024 nyarát a houstoni Rice Egyetemen és a NASA Lyndon B. Johnson Űrközpontban töltötte az International Space University szervezésében, felsővezetői tanulmányokat folytatva az űrtechnológia, az űrgazdaság és az űr-fenntarthatóság területén.
A Magyar Innovációs Szövetség delegáltjaként elnöke a Klaszter Minősítő Testületnek, valamint tagja a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz (GINOP), a Digitális Megújulás Operatív Program Plusz (DIMOP), valamint a Végrehajtás Operatív Program (VOP) Monitoring Bizottságainak.
A visegrádi központú Szent György Lovagrend Baranya vármegyei priorjaként rendszeresen részt vesz helyi és kárpát-medencei jelentőségű karitatív akciókban és történelmi hagyományőrzésben.
Techno-optimistaként töretlenül hisz a tudomány és a technológia pozitív átalakító erejében, tevékenységeivel pedig mindezek érvényesülését segíti és támogatja. Hobbija az asztrofizika, az innováció, a gazdaságdiplomácia és a síelés, valamint a terepfutás. Feleségével és két gyermekével a Baranya vármegyei Keszün él.